Nová řada Wusthof Epicure

section-04-accordion-03.jpg
Vaření není jen příprava jídla. Vaření reprezentuje pocity a velké události, malé katastrofy a velké triumfy, adrenalin a endorfiny. Vaření je přístup k životu - a jako takový vyžaduje ten správný nůž!

Nové nože EPICURE kombinují ctnosti dvou velkých filozofií: efektivnost a lehkost japonských nožů spolu s německou kvalitou a bezpečností.

EPICURE ztělesňuje nový typ nože - ten, který pracuje ve všech druzích kuchyní a nastavuje standard ve funkci a výkonu.

EPICURE je kuchyňským náčiním pro všechny výzvy, které je v kuchyni potřeba zvládnout.

ČEPEL: Každá čepel bez výjimky je navržena, aby měla širší tvar, vyvíjela větší tlak na krájený předmět a díky tomu pracovala s mnohem vyšší účinností. Zároveň zaručuje zvýšenou bezpečnost a znatelně snadnější použití: širší kontaktní plocha nabízí nejen lepší kontrolu při vedení nože, ale také pomáhá rychle a čistě dopravit potraviny do hrnce.

HLAVA: Nově vyvinutý zakřivený tvar hlavy účinně chrání prsty před ostrou čepelí a poskytuje větší bezpečnost a kontrolu při krájení.

RUKOJEŤ: Profil rukojeti je na začátku široký a na konci zúžený pro přizpůsobení se přirozenému pohybu ruky. Výsledkem je ideální úchop. Materiál rukojeti sestává z přírodních vláken a pryskyřice. Kombinuje tak komfortní pocit ze dřeva s robustními a hygienickými vlastnostmi plastu. Materiál je vyráběn v USA, rukojeť je zpracována již v Solingenu.

VYVÁŽENÍ: Díky inovativní geometrii hlavy a širšímu tvaru čepele je hmotnost soustředěna uprostřed nože. Výsledkem je rovnoměrné vyvážení, které zaručuje rychlou a snadnou práci s nožem, bez námahy.

To jsou vlastnosti tvořící EPICURE - skvělé nápady, realizované v dokonalé podobě.


Nože z nové modelové řady Epicure mají inovativní geometrii hlavy a širší tvar čepele. Díky tomu je hmotnost soustředěna doprostřed, nůž je rovnoměrně vyvážen a pracuje se s ním snadno a bez námahy. Pro dobrou přilnavost je na nožích použit materiál z přírodních vláken a pryskyřice. Poskytuje pocit jako dřevo a zároveň je odolný a hygienický jako syntetické alternativy. Čepel je vykována při teplotě 1050° z jednoho kusu chrom-molybden-vanadiové oceli, jejíž vynikající vlastnosti přispívají k ostrosti a dlouhé životnosti. Vytvrzena je na 58° Rockwela. Unikátní technologie broušení Wusthof PrecisionEdgeTechnology zajišťuje nejvyšší možnou počáteční ostrost s dlouhou životností.  Každá čepel má ideální úhel 15°