FIXIR - lovecký zavírací nůž s pojistkou 232-XH-5 KP

Kód: 232-XH-5 KP
Značka: Mikov
1 225 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osvědčený model Fixir pro myslivce ve výbavě s párákem. - čepel; pilka; otvírač lahví / plochý šroubovák; otvírač konzerv; vývrtka; kožené pouzdro; dárková krabička- čepel nože z velmi kvalitní nerezové oceli AISI 440A o tvrdosti 56HRC - kónický výbrus čepele nože pro lepší řezivost i údržbu - hřbetní pojistka "backlock" - kvalitní pilka s 2 řadami zubů - střenky nože - kvalitní plastová imitace parohu Materiál střenky:   plast Délka výrobku:   106 mm Délka čepele:   80 mm Šířka čepele:   15 mm Hmotnost výrobku:   170 g Pouzdro: kožené pouzdro + dárková krabička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.