Mikov Fixir s pilkou a párákem 232-XH-3 KP

Kód: 232-XH-3 KP
Neohodnoceno
Značka: Mikov
1 121 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Myslivecký nůž FIXIR disponuje čepelí z osvědčené nerezové oceli 440-A s tvrdostí 56 HRc. Čepel loveckého nože FIXIR má kónický výbrus, což umožňuje nejen lepší řezivost, ale i údržbu. Uvedený model je také vybaven kvalitní pilkou s dvěma řadami zubů a párákem. Větší bezpečnost při práci s nožem zajišťuje spolehlivá pojistka backlock. Střenky loveckého zavíracího nože FIXIR jsou vyrobeny z velmi kvalitní imitace parohu. Nůž je dodáván včetně koženého pouzdra s logem Mikov a papírové dárkové krabičky. Zavírací lovecký nůž FIXIR je tradiční výrobek firmy Mikov Mikulášovice, která se nachází v Českém Švýcarsku.Materiál čepele: nerezová ocel 440 A Materiál střenky: plast Délka výrobku: 106 mm Délka čepele: 80 mm Šířka čepele: 15 mm Hmotnost výrobku: 120 g Pouzdro: kožené pouzdro + dárková krabička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
Google rating

Google Recenze

4.7