Mikov Hablock Wood 220-XD-1

Kód: 220-XD-1
Značka: Mikov
1 957 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Materiál čepele: nerezová ocel 440 A Materiál střenky: dřevo Délka výrobku: 115 mm Délka čepele: 80 mm Šířka čepele: 24 mm Hmotnost výrobku: 156 g Pouzdro: včetně koženého pouzdra Hablock -lovecký zavírací nůž s pojistkou "linerlock". Čepel z nerezové oceli 440A a střenka z brazilského palisandru. Kožené pouzdro je již v ceně nože. Nůž se velice dobře drží a je příjemný v ruce. Perfektní tvar čepele zajišťuje pohodlnou práci jakéhokoliv charakteru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.