Mikov Hunter Safari 230-BD-2/K

Kód: 230-BD-2/K
Značka: Mikov
12 663 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová řada SAFARI tradiční české značky Mikov s černěným potahem u řezných nástrojů a střenkami z luxusního dřeva. Dodáváno včetně koženého pouzdra.Materiál čepele: nerezová ocel N690 Materiál střenky: exotické dřevo, turecký ořech Délka výrobku: 265 mm Délka čepele: 115 mm Šířka čepele: 22 mm Hmotnost výrobku: 355 g Pouzdro: včetně koženého pouzdra Lovecký zavírací nůž HUNTER SAFARI - včetně pojistky pilky (liner lock) VYBAVENÍ: čepel; pilka; kožené pouzdro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.