Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Mikov lovecký pasovací tesák

Kód: 701-NP-30
Neohodnoceno
Značka: Mikov
11 890 Kč –5 %
Mikov lovecký pasovací tesák
11 890 Kč –5 % 11 296 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dýka TESÁK 701-NP-30 Lovecká dýka s názvem KING slouží jako pasovací mečík pro nové členy mysliveckých a loveckých spolků. Vyrobena je z kvalitní nerezové oceli typ 420 s tvrdostí 53-55HRc. Střenka dýky KING je z pravého jeleního parohu a má ergonomický tvar. Záštita a zadní kování jsou bohatě zdobeny. Dýka je standardně dodávána s koženým pouzdrem. Lovecká dýka s názvem KING patří k originálním nožům firmy Mikov s.r.o. Mikulášovice.Materiál čepele:  nerezová ocel 420 - 55HRC Materiál střenky:   paroh Délka výrobku:   440 mm Délka čepele:   308 mm Šířka čepele:   31 mm Hmotnost výrobku:   460 g Pouzdro: včetně koženého pouzdra

Doplňkové parametry

Kategorie: Exkluzívní nože
Délka čepele: 30 až 40 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.