Opinel N°08 Brown Laminated Birch 198319

Kód: 27024
Značka: Opinel
766 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rukojeť tohoto nože byla navržena s ohledem na životní prostředí, je vyrobena z březového dřeva z Finska a použitá barviva jsou netoxická. Tento model č. 08 slouží jako dokonalý první nůž nebo pro každého, kdo již ocení kvalitní nůž. Dodáváno v modré dárkové krabičce. Délka čepele: 8 cm Ocel: nerezová čepel 12C27 Střenka: dřevo bříza hnědá 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

První nůž Opinel vyrobil Joseph Opinel v dílně svého otce v malé obci Albiez-Le-Vieux u Saint-Jean-de-Maurienne ve Francii. Od roku 1896 vyráběl se třemi zaměstnanci okolo 60 kusů denně. V roce 1901 už původní dílna nestačila a tak Opinel postavil novou, ve které zaměstnával patnáct dělníků. O osm let později si Opinel nechal registrovat obchodní známku s logem firmy: ruku s korunkou (main couronnée), to od té doby označuje všechny čepele nožů. Nože prodávali nejprve obchodní cestující, později Opinel začal i sám svou produkci vyvážet do Belgie a Itálie. V roce 1911 získal jeden z jeho nožů zlatou medaili na mezinárodní výstavě v Turíně.

V roce 1920 se výroba rozšířila i do nově postavené továrny ve městě Cognin u Chambéry. Do začátku druhé světové války firma prodala 20 miliónů nožů. Společnost i v současnosti vlastní rodina zakladatele. V Saint-Jean-de-Maurienne je i muzeum (Le Musée de l'Opinel). V provozech v Cogninu a Chambéry firma zaměstnává okolo sta zaměstnanců, a ročně vyrábí čtyři až pět miliónů nožů.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.