Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 69,-Kč!

Spyderco Chapparral Stepped Titanium

Kód: SC152STIP
Neohodnoceno
Značka: Spyderco
10 890 Kč –2 %
Spyderco Chapparral Stepped Titanium
10 890 Kč –2 % 10 672 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoce kvalitní nůž ze Série Chaparral společnosti Spyderco je vyráběn s použitím nejmodernějších materiálů. Nůž je vyroben z masivního titanu, který je zpracováván složitým trojrozměrným "stupňovaným" vzorem. Nerezová čepel CTS XHP , titanová rukojeť.

Celková délka 161 mm
Délka čepele 70 mm
Ocel CTS XHP
Hmotnost 77 g
Rukojeť titanDoplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Délka čepele: 7 až 8 cm
Materiál čepele: CTS-XHP
Materiál rukojeti: titan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dnes již legendární výrobce nožů započal svoji cestu ve městě Golden, v Coloradu, USA. Od počátku se specializuje na výrobu nožů, především kapesních. Spyderco zavedl do seriové výroby mnoho funkcí, které jsou nyní běžné u zavíracích nožů téměř všech značek, jako je například kapesní klip, vroubky na hřbetu čepele. Spyderco za více spolupracoval během své 40 leté historie s více než 30 nožíři, ale i s instruktory sebeobrany, kteří jim pomohli s návrhy vzhledu, tvarů a více než 20 různých materiálů na výrobu čepele.
  Spyderco založil Sal Glesser v roce 1976. Prvním produktem Spyderca byl Portable Hand v roce 1976, tento nůž dal se společnost jeho jméno. Sal Glesser a jeho žena Gail předělali starou pekárenskou dodávku vyrazili na cesty po výstavách v USA. Později založili síddlo ve městě v Golden, v listopadu 1978. Tady začala výroba a v roce 1981 představili i první zavírací nůž C01. Tento nůž byl první z kruhovým otvorem v čepeli, určený pro rychlé jednoruční otvírání. Otvor je nyní chráněn ochrannou známkou. Kromě toho společnost tvrdí, že se jednalo o první nůž s kapesním klipem na pravé straně rukojeti.
  Spyderco vyrábí především zavírací nože, s hladkým i zubatým ostřím Spyder Edge. Na výrobu rukojeti je nejčastěji použit materiál zvaný FRN (nylon vyztužený skelnými vlákny) a G10. Část nožů má ocelové rukojeti, limitované edice používají i spoustu dalších materiálů.
  Velká část produkce Spyderco nože se nevyrábí v USA, ale v zahraničí v zemích, jako je Japonsko , Taiwan , Itálie nebo Čína . Nože s CPM S30V oceli byly dříve všechny vyráběny v Goldenu, nicméně Spyderco později výrobu přesunul na Tchaj-wan.
  Spyderco Nože jsou oblíbeny pro jejich jednoduchost, spolehlivost, ergonomii i estetiku.  Za svoje vynálezy, za svůj inovativní přístup byl prezident společnosti Sal Glesser jmenován časopisem Blade Magazine do síně slávy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.