Spyderco Rassenti Paysan

Kód: SC238TIP
Značka: Spyderco
16 293 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

PŘEDOBJEDNÁVKA, zatím není známý termín naskladnění.Paysan, zavírací nůž, dílo renomovaného knifemisty Petra Rassentiho. Francouzsky znamená Paysan  "rolník" nebo "zemědělec", Paysan (vyslovuj pie-zaan). Tvarovaná  leštěná čepel je vyrobena z nerez oceli CPM-S90V o síle 4 mm (0,157 palce) s typickou kulatou dírou pro obousměrné otvírání jednou rukou. Čepel se otáčí na kuličkových ložiscích a je uložena v jednodílné rukojeti vyrobené z pevného titanu - včetně mechanismu s vysokou pevností Reeve Integral Lock (RIL). Délka čepele: 9,8cm Ostří: 9,3mm Délka zavřený: 12,34cm Celková délka: 22cm Materiál čepele: nerezová ocel CPM-S90V Materiál rukojeti: Titan Barva rukojeti: šedá Mechanismus uzamčení: frame lock Pocket Clip Číslo modelu: C238TIP Název modelu: Paysan Designér: Peter Rassenti Hmotnost: 125g Vyrobeno v Taiwanu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dnes již legendární výrobce nožů započal svoji cestu ve městě Golden, v Coloradu, USA. Od počátku se specializuje na výrobu nožů, především kapesních. Spyderco zavedl do seriové výroby mnoho funkcí, které jsou nyní běžné u zavíracích nožů téměř všech značek, jako je například kapesní klip, vroubky na hřbetu čepele. Spyderco za více spolupracoval během své 40 leté historie s více než 30 nožíři, ale i s instruktory sebeobrany, kteří jim pomohli s návrhy vzhledu, tvarů a více než 20 různých materiálů na výrobu čepele.
  Spyderco založil Sal Glesser v roce 1976. Prvním produktem Spyderca byl Portable Hand v roce 1976, tento nůž dal se společnost jeho jméno. Sal Glesser a jeho žena Gail předělali starou pekárenskou dodávku vyrazili na cesty po výstavách v USA. Později založili síddlo ve městě v Golden, v listopadu 1978. Tady začala výroba a v roce 1981 představili i první zavírací nůž C01. Tento nůž byl první z kruhovým otvorem v čepeli, určený pro rychlé jednoruční otvírání. Otvor je nyní chráněn ochrannou známkou. Kromě toho společnost tvrdí, že se jednalo o první nůž s kapesním klipem na pravé straně rukojeti.
  Spyderco vyrábí především zavírací nože, s hladkým i zubatým ostřím Spyder Edge. Na výrobu rukojeti je nejčastěji použit materiál zvaný FRN (nylon vyztužený skelnými vlákny) a G10. Část nožů má ocelové rukojeti, limitované edice používají i spoustu dalších materiálů.
  Velká část produkce Spyderco nože se nevyrábí v USA, ale v zahraničí v zemích, jako je Japonsko , Taiwan , Itálie nebo Čína . Nože s CPM S30V oceli byly dříve všechny vyráběny v Goldenu, nicméně Spyderco později výrobu přesunul na Tchaj-wan.
  Spyderco Nože jsou oblíbeny pro jejich jednoduchost, spolehlivost, ergonomii i estetiku.  Za svoje vynálezy, za svůj inovativní přístup byl prezident společnosti Sal Glesser jmenován časopisem Blade Magazine do síně slávy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.