Spyderco Sharpmaker

Kód: SC204
Značka: Spyderco
2 350 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
17.5.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brousek Spyderco byl prvním produktem který firma začala nabízet.
Sada na broušení nožů Spyderco obsahuje dvě sady kamenů, hnědé pro hrubé opracování čepele a bílé pro dokončovací práce, jemné dobroušení. Všechny kameny se zasazují do základny, která zajistí přesný úhel nabroušení. Sadu je možné nastavit pro dva nejpoužívanější úhly, 15 a 20 stupňů. Pro nůžky je daný úhel 12,5 stupně. Kameny je možné do základny upevnit i vodorovně, nože lze pak brousit jako na klasických kamenech.
Pozor, kameny jsou křehké jako sklo, pokud Vám upadnou na podlahu, s nejvyšší pravděpodobností se zlomí!
Broušení provádějte na sucho, bez použití vody nebo olejů.
Součástí balení je i instruktážní DVD s videem.

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dnes již legendární výrobce nožů započal svoji cestu ve městě Golden, v Coloradu, USA. Od počátku se specializuje na výrobu nožů, především kapesních. Spyderco zavedl do seriové výroby mnoho funkcí, které jsou nyní běžné u zavíracích nožů téměř všech značek, jako je například kapesní klip, vroubky na hřbetu čepele. Spyderco za více spolupracoval během své 40 leté historie s více než 30 nožíři, ale i s instruktory sebeobrany, kteří jim pomohli s návrhy vzhledu, tvarů a více než 20 různých materiálů na výrobu čepele.
  Spyderco založil Sal Glesser v roce 1976. Prvním produktem Spyderca byl Portable Hand v roce 1976, tento nůž dal se společnost jeho jméno. Sal Glesser a jeho žena Gail předělali starou pekárenskou dodávku vyrazili na cesty po výstavách v USA. Později založili síddlo ve městě v Golden, v listopadu 1978. Tady začala výroba a v roce 1981 představili i první zavírací nůž C01. Tento nůž byl první z kruhovým otvorem v čepeli, určený pro rychlé jednoruční otvírání. Otvor je nyní chráněn ochrannou známkou. Kromě toho společnost tvrdí, že se jednalo o první nůž s kapesním klipem na pravé straně rukojeti.
  Spyderco vyrábí především zavírací nože, s hladkým i zubatým ostřím Spyder Edge. Na výrobu rukojeti je nejčastěji použit materiál zvaný FRN (nylon vyztužený skelnými vlákny) a G10. Část nožů má ocelové rukojeti, limitované edice používají i spoustu dalších materiálů.
  Velká část produkce Spyderco nože se nevyrábí v USA, ale v zahraničí v zemích, jako je Japonsko , Taiwan , Itálie nebo Čína . Nože s CPM S30V oceli byly dříve všechny vyráběny v Goldenu, nicméně Spyderco později výrobu přesunul na Tchaj-wan.
  Spyderco Nože jsou oblíbeny pro jejich jednoduchost, spolehlivost, ergonomii i estetiku.  Za svoje vynálezy, za svůj inovativní přístup byl prezident společnosti Sal Glesser jmenován časopisem Blade Magazine do síně slávy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.