Solingen, co to slovo vlastně znamená?

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.

 

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.
§ 1 Základní zásady vyhlášky na ochranu jména Solingen:
"Pro komerční účely název Solingen může být použit pouze pro označení nožířských výrobků, které:
- byly zpracovány a dokončeny ve všech základních výrobních procesech v rámci průmyslové oblasti Solingen a
- z hlediska surovin a zpracování jsou vhodné pro účely, ke kterým výrobky tohoto typu určeny."

 V Solingenu jsou stovky větších i menších nožírských firem. Mezi ty nejznámější patří Boker, Zwilling, Burgvogel, Wusthof.

 

 
  Mezi uživateli kvalitních nožů "Solingen" je rozšířeno velké množství nepravd, fám a mýtů. K jejich výskytu přispěla v neposlední řadě šuškanda z dob komunismu, kdy výběr nožů nebyl zrovna valný.

Solingen = značka nožů
Samotný název Solingen neslouží v praxi jako značka, ale jedná se o německé město bohaté na rudu a ve světě známé produkcí velmi kvalitních nožů. "Pravý" výrobci používají vždy název firmy + výraz Solingen. Jedná se např. o: Wüsthof Solingen, Burgvogel Solingen, a další. Jelikož má výroba v tomto městě značnou tradici, existovali zde stovky nožířů. Dnes jich jsou pouze desítky, ale kvalita zůstává.        
  Při koupi tedy sledujte zmíněnou kombinaci slov v názvu, aby jste nekoupili napodobeninu (fake). Ty se vyznačují tragickou kvalitou zpracování, nekvalitní ocelí, chybějícími písmeny v ochranné známce "Solingen" a příliš nízkou cenou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení