Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Solingen, co to slovo vlastně znamená?

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.

 

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.
§ 1 Základní zásady vyhlášky na ochranu jména Solingen:
"Pro komerční účely název Solingen může být použit pouze pro označení nožířských výrobků, které:
- byly zpracovány a dokončeny ve všech základních výrobních procesech v rámci průmyslové oblasti Solingen a
- z hlediska surovin a zpracování jsou vhodné pro účely, ke kterým výrobky tohoto typu určeny."

 V Solingenu jsou stovky větších i menších nožírských firem. Mezi ty nejznámější patří Boker, Zwilling, Burgvogel, Wusthof.

 

 
  Mezi uživateli kvalitních nožů "Solingen" je rozšířeno velké množství nepravd, fám a mýtů. K jejich výskytu přispěla v neposlední řadě šuškanda z dob komunismu, kdy výběr nožů nebyl zrovna valný.

Solingen = značka nožů
Samotný název Solingen neslouží v praxi jako značka, ale jedná se o německé město bohaté na rudu a ve světě známé produkcí velmi kvalitních nožů. "Pravý" výrobci používají vždy název firmy + výraz Solingen. Jedná se např. o: Wüsthof Solingen, Burgvogel Solingen, a další. Jelikož má výroba v tomto městě značnou tradici, existovali zde stovky nožířů. Dnes jich jsou pouze desítky, ale kvalita zůstává.        
  Při koupi tedy sledujte zmíněnou kombinaci slov v názvu, aby jste nekoupili napodobeninu (fake). Ty se vyznačují tragickou kvalitou zpracování, nekvalitní ocelí, chybějícími písmeny v ochranné známce "Solingen" a příliš nízkou cenou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.