Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Kuchařský nůž Mikov Ruby 20 cm - recenze

Kuchařský nůž Mikov Ruby. Asi před půl rokem jsme s manželkou uznali, že by jsme do naší kuchyně potřebovali nějaký univerzální, kvalitní, větší nůž, se kterým budeme schopni pěkně naporcovat maso na gril, nakrájet hromadu masa a cibule na guláš i pokrájet čistě a přesně čerstvé bylinky. Manželka chtěla od tohoto nového nože jak praktický tvar a délku tak i pěkný a moderní vzhled, já zase požadoval kvalitní ocel a přiměřenou cenu.
 
Všechny tyto naše požadavky skutečně na 100% uspokojil tradiční český výrobce Mikov se svým nožem Mikov Ruby 400-ND-20. Výrobce uvádí, že je tento nůž vhodný jak do restauračního provozu tak i do každé domácnosti, v naší domácnosti se stal skutečně králem kuchyně.
 

Praktická délka čepele umožňuje pohodlné porcování masa, krájení zeleniny a elipsovitý tvar čepele je skvělý pro rychlé krájení tzv. Kolíbání, kdy se přední část ostří stále dotýká krájecí plochy a umožňuje tak rychlou a efektivní práci s tímto všestranným nožem.

Kvalitní čepel je vyrobena z martenzitické korozivzdorné oceli DIN 1.4116 o tvrdosti 55 HRc.

DIN 4116 Krupp Stainless Steel, jemnozrnná ocel od německé firmy Thyssen Krupp, bývá nejčastěji využívána jak v potravinářské technice tak i v lékařské a farmaceutické průmyslové oblasti. U kuchyňských nožů z této oceli uživatel ocení jak charakteristickou pevnost tak i stabilitu ostří, korozní odolnost vůči prostředí vody i páry. 
 Rukojeť má Ruby příjemně ergonomicky tvarovanou, dřevěnou, barvy s nádechem rubínu, možná proto název Ruby, to jsem se nikde popravdě nedočetl, každopádně s kovovou částí dokonale sedí a tak nedává prostor nečistotám ani bakteriím se držet v případných nežádoucích otvorech mezi dřevěnou a kovovou částí nože. Čepel má kování chránící prsty při krájení a tím je manipulace s ním bezpečnější i pro méně zkušené kuchaře. Přední kování tak chrání prsty před poraněním a zadní s logem výrobce (nápaditě vypáleným laserem) chrání nůž před poškozením.

Když jsem po nějaké době uznal, že by náš nový nůž potřeboval přebrousit rukou odborníka, odnesl jsem Ruby kamarádovi brusiči, ten mi nůž předal opět ostrý do žiletky a pochválil s tím, že i za rozumnou cenu jde pořídit český výrobek s vynikající ocelí co skutečně luxusně drží ostří.

Nože řady Ruby výrobce dodává v elegantním a reprezentativním balení. Pevná, černá krabička s magnetem u zavírání vypadá velice pěkně a jistě v ní nůž můžete případně i další nože této řady darovat a potěšit tak i své přátele, rodinu nebo dobré známé.

Řadu Mikov Ruby je možné zakoupit zde.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.