Mikov Hubert 245-XP-2/KP

Kód: 245-XP-2/KP
Neohodnoceno
Značka: Mikov
3 876 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový model 2018 loveckého zavíracího nože Hubert od tradičního českého výrobce Mikov. Při výrobě nože se značka spojila s mysliveckým Řádem svatého Huberta. Nůž je vybaven střenkami z pravého jeleního paroží, čepele z oceli 440A a bezpečnostní pojistkou backlock. Hubert disponuje i prodlouženou pilkou, která se pohodlně otevírá díky přesahu. Dodáváno včetně koženého pouzdra s uchycením na opasek. Výbava: čepel, pilka, pouzdro Materiál čepele: nerezová ocel 440 A, 56 Hrc Materiál střenky: jelení paroží Délka výrobku: 211 mm Délka čepele: 91 mm Šířka čepele: 20 mm Hmotnost výrobku:  Pouzdro: kožené pouzdro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
Google rating

Google Recenze

4.7