Mikov Hunter 230-XP-3

Kód: 230-XP-3
Neohodnoceno
Značka: Mikov
7 096 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Materiál čepele: nerezová ocel 440 A Materiál střenky: paroh Délka výrobku: 265 mm Délka čepele: 115 mm Šířka čepele: 22 mm Hmotnost výrobku: 260 g Pouzdro: včetně koženého pouzdra Lovecký zavírací nůž HUNTER - včetně pojistky pilky (liner lock) VYBAVENÍ: čepel; pila; párák; kožené pouzdro Lovecký zavírací nůž HUNTER byl vyvinut z tradičního a praxí ověřeného modelu loveckého zavíracího nože FIXIR, na přání Vás našich zákazníků, kdy jsme vyslyšeli požadavky na velký, ale zavírací lovecký nůž. Lovecký zavírací nůž HUNTER je o 1/3 větší než model FIXIR. - střenka nože z pravého jeleního paroží - čepel z nerezové oceli 440A (tvrdost 56 HRC), jištěná pojistkou (back lock) - velká a silná pilka, jištěná pojistkou (liner lock) - kvalitní kožené pouzdro (hnědé) - ke každému noži ZDARMA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
Google rating

Google Recenze

4.7