Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Nůž Mikov Rescue s řezačem skla

Kód: 246-NH-3
Neohodnoceno
Značka: Mikov
1 870 Kč –4 %
Nůž Mikov Rescue s řezačem skla
1 870 Kč –4 % 1 777 Kč
Týden

Detailní informace

Detailní popis produktu

Materiál čepele: nerezová ocel 420
Materiál střenky: plast
Délka výrobku: 120 mm
Délka čepele: 95 mm
Šířka čepele: 23 mm
Hmotnost výrobku: 206 g
Pouzdro: klips


Model RESCUE 246-NH-3 je nůž určený pro vyprošťování osob z havarovaných vozidel a pro další záchranářské práce. Jedná se o nůž vyhazovací, tzn. nůž jednou rukou oteviratelný. Vybavení: - záchranářská čepel - speciální ostří na řezání nestandardních materiálů (pásy, guma, slabší vodiče) a trhací háček sloužící k bezpečnému přeříznutí bezpečnostního pásu ve vozidle, řezák na sklo (tzv. diamant) včetně drážky na odizolování vodičů a otvírače na láhve, "triangl" nástroj na rozbití skla

Doplňkové parametry

Kategorie: Rescue nože
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál čepele: 420
Materiál rukojeti: polymer

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 

V továrně pracovalo zpočátku okolo sta pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.