Opinel N°12 slim line beech 210120

Kód: 210120
Neohodnoceno
Značka: Opinel
443 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel inox 12 slim line (effile) je jednoduchý zavírací nůž se střenkou z bukového dřeva. Provedení s tenkou čepelí funguje jako ideální nástroj pro úpravu ryb. Otočná pojistka slouží k bezpečnému ovládání nože bez možnosti nečekaného zavření. Řadu Opinel inox slim line (effile) beech tvoří podle velikosti čtyři modely No: 08, 10, 12 a 15.  Délka čepele: 12 cm Ocel: nerezová čepel Střenka: bukové dřevo Sandvik nerezová ocel 12C27. Je antikorozní díky obsahu chromu a nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Jeho obsah uhlíku alespoň 0,40%, zaručuje výborné ostří. Rukojeť: Buk je nejčastěji používané dřevo pro výrobu rukojetí OPINEL. Pochází z Francie, náš buk je tvrdý, odolný a dobře opracovatelný. Jeho barva se v závislosti na osvětlení mění od žluté až po růžovou. Je charakterizováno mnoha malými tmavými tahy. Bezpečnostní kroužek Vynalezl ho Marcel OPINEL v roce 1955, nazývá se Virobloc a mají ho všechny zavírací nože od velikosti N ° 06. Kromě blokování čepele v otevřené poloze (bezpečnost při použití), je možné zablokovat nůž i zavřený.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

První nůž Opinel vyrobil Joseph Opinel v dílně svého otce v malé obci Albiez-Le-Vieux u Saint-Jean-de-Maurienne ve Francii. Od roku 1896 vyráběl se třemi zaměstnanci okolo 60 kusů denně. V roce 1901 už původní dílna nestačila a tak Opinel postavil novou, ve které zaměstnával patnáct dělníků. O osm let později si Opinel nechal registrovat obchodní známku s logem firmy: ruku s korunkou (main couronnée), to od té doby označuje všechny čepele nožů. Nože prodávali nejprve obchodní cestující, později Opinel začal i sám svou produkci vyvážet do Belgie a Itálie. V roce 1911 získal jeden z jeho nožů zlatou medaili na mezinárodní výstavě v Turíně.

V roce 1920 se výroba rozšířila i do nově postavené továrny ve městě Cognin u Chambéry. Do začátku druhé světové války firma prodala 20 miliónů nožů. Společnost i v současnosti vlastní rodina zakladatele. V Saint-Jean-de-Maurienne je i muzeum (Le Musée de l'Opinel). V provozech v Cogninu a Chambéry firma zaměstnává okolo sta zaměstnanců, a ročně vyrábí čtyři až pět miliónů nožů.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
Google rating

Google Recenze

4.7