Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Spyderco Assist Orange Rescue

Kód: SC79PSOR
Neohodnoceno
Značka: Spyderco
3 597 Kč
Na objednání, dodáme přibližne za 20 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model Assist byl navržen pro profesionály z oblasti záchranářství/požární ochrany/záchranářů (a pro dobře vybavené civilisty), kteří spoléhají na to, že jejich nože budou bezchybně fungovat i pod tlakem. I po pětadvaceti letech zkušeností s výrobou záchranářských nožů Spyderco stále nabízí nové špičkové funkce a model Assist představuje to nejnovější a nejlepší v tomto žánru nožů.
Patentovaná čepel s tupým ostřím VG-10 je zubatá osmdesátiprocentní čepel SpyderEdged pro agresivní řezání bezpečnostních pásů a vláknitého materiálu.
Nad otvorem pro otevření je umístěn prvek zvaný Cobra Hood™. Jedná se o kovovou krytku, která vede palec nad otvorem pro rychlé a příjemné otevření a pak slouží jako texturovaná páková platforma pro palec při řezání. Vlnitý vzor vyříznutý z horní části čepele a opět podél rukojeti slouží ke kontrolovanému řezání lana. Rukojeť je z černého lehkého nylonu vyztuženého skelnými vlákny (FRN) s píšťalkou pro přežití zabudovanou v zadní části, která je dostatečně pronikavá a vysoká, aby si vás všimli. Zesílený drátěný kapesní klip se připevňuje skrz rukojeť na obou stranách pro použití levou nebo pravou rukou. Uvnitř rukojeti je umístěn zatahovací a vyměnitelný rozbíječ skla/ledu s karbidovým hrotem, který se odkryje, když je zavřená čepel zatlačena do rukojeti, a po uvolnění tlaku se zasune.

Celková délka 213 mm
Délka čepele 94 mm
Ocel VG-10
Hmotnost 115 g
Rukojeť FRN
Typ zámku: backlock
Původ: Japonsko

Doplňkové parametry

Kategorie: Rescue nože
Délka čepele: 8 až 10cm
Materiál čepele: VG-10
Materiál rukojeti: FRN

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dnes již legendární výrobce nožů započal svoji cestu ve městě Golden, v Coloradu, USA. Od počátku se specializuje na výrobu nožů, především kapesních. Spyderco zavedl do seriové výroby mnoho funkcí, které jsou nyní běžné u zavíracích nožů téměř všech značek, jako je například kapesní klip, vroubky na hřbetu čepele. Spyderco za více spolupracoval během své 40 leté historie s více než 30 nožíři, ale i s instruktory sebeobrany, kteří jim pomohli s návrhy vzhledu, tvarů a více než 20 různých materiálů na výrobu čepele.
  Spyderco založil Sal Glesser v roce 1976. Prvním produktem Spyderca byl Portable Hand v roce 1976, tento nůž dal se společnost jeho jméno. Sal Glesser a jeho žena Gail předělali starou pekárenskou dodávku vyrazili na cesty po výstavách v USA. Později založili síddlo ve městě v Golden, v listopadu 1978. Tady začala výroba a v roce 1981 představili i první zavírací nůž C01. Tento nůž byl první z kruhovým otvorem v čepeli, určený pro rychlé jednoruční otvírání. Otvor je nyní chráněn ochrannou známkou. Kromě toho společnost tvrdí, že se jednalo o první nůž s kapesním klipem na pravé straně rukojeti.
  Spyderco vyrábí především zavírací nože, s hladkým i zubatým ostřím Spyder Edge. Na výrobu rukojeti je nejčastěji použit materiál zvaný FRN (nylon vyztužený skelnými vlákny) a G10. Část nožů má ocelové rukojeti, limitované edice používají i spoustu dalších materiálů.
  Velká část produkce Spyderco nože se nevyrábí v USA, ale v zahraničí v zemích, jako je Japonsko , Taiwan , Itálie nebo Čína . Nože s CPM S30V oceli byly dříve všechny vyráběny v Goldenu, nicméně Spyderco později výrobu přesunul na Tchaj-wan.
  Spyderco Nože jsou oblíbeny pro jejich jednoduchost, spolehlivost, ergonomii i estetiku.  Za svoje vynálezy, za svůj inovativní přístup byl prezident společnosti Sal Glesser jmenován časopisem Blade Magazine do síně slávy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.