Spyderco ClipiTool Rescue SC209GS

Kód: SC209GS
Značka: Spyderco
2 119 Kč
Přibližně 20 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

ClipiTool Rescue představuje multifunkční kapesní nůž, který nabízí tři různé skládací nástroje optimalizované pro potřeby záchranářů. Jeho primární čepel je zcela plochá s plně zoubkovaným ostřím SpyderEdge. Tato dynamická syntéza, propagovaná společností Spyderco od začátku 80. let, poskytuje extrémní řeznou sílu a zároveň nabízí bezpečnost tupého hrotu. Pro specializovanější práce při záchranářském řezání - jako je rychlé svlékání oděvu nebo obuvi od zraněné osoby - je tento univerzální nástroj vybaven také vysoce výkonným řezákem ve tvaru háku. Je naostřený pouze na své vnitřní straně a výrazně tak minimalizuje jakékoli riziko pro zraněnou osobu. Stejně jako primární čepel je i záchranný hák podporován mechanismem LinerLock, který jej během používání bezpečně zajistí.- ocel: 8Cr13MoV - délka v zavřeném stavu: 11,2 cm - délka čepele: 9,2 cm - síla čepele: 2,5 mm - rukojeť: G10 - celozubatá čepel - záchranářský hák - plochý šroubovák - klip na opasek - váha: 119g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dnes již legendární výrobce nožů započal svoji cestu ve městě Golden, v Coloradu, USA. Od počátku se specializuje na výrobu nožů, především kapesních. Spyderco zavedl do seriové výroby mnoho funkcí, které jsou nyní běžné u zavíracích nožů téměř všech značek, jako je například kapesní klip, vroubky na hřbetu čepele. Spyderco za více spolupracoval během své 40 leté historie s více než 30 nožíři, ale i s instruktory sebeobrany, kteří jim pomohli s návrhy vzhledu, tvarů a více než 20 různých materiálů na výrobu čepele.
  Spyderco založil Sal Glesser v roce 1976. Prvním produktem Spyderca byl Portable Hand v roce 1976, tento nůž dal se společnost jeho jméno. Sal Glesser a jeho žena Gail předělali starou pekárenskou dodávku vyrazili na cesty po výstavách v USA. Později založili síddlo ve městě v Golden, v listopadu 1978. Tady začala výroba a v roce 1981 představili i první zavírací nůž C01. Tento nůž byl první z kruhovým otvorem v čepeli, určený pro rychlé jednoruční otvírání. Otvor je nyní chráněn ochrannou známkou. Kromě toho společnost tvrdí, že se jednalo o první nůž s kapesním klipem na pravé straně rukojeti.
  Spyderco vyrábí především zavírací nože, s hladkým i zubatým ostřím Spyder Edge. Na výrobu rukojeti je nejčastěji použit materiál zvaný FRN (nylon vyztužený skelnými vlákny) a G10. Část nožů má ocelové rukojeti, limitované edice používají i spoustu dalších materiálů.
  Velká část produkce Spyderco nože se nevyrábí v USA, ale v zahraničí v zemích, jako je Japonsko , Taiwan , Itálie nebo Čína . Nože s CPM S30V oceli byly dříve všechny vyráběny v Goldenu, nicméně Spyderco později výrobu přesunul na Tchaj-wan.
  Spyderco Nože jsou oblíbeny pro jejich jednoduchost, spolehlivost, ergonomii i estetiku.  Za svoje vynálezy, za svůj inovativní přístup byl prezident společnosti Sal Glesser jmenován časopisem Blade Magazine do síně slávy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.